آباژور حک چهره

آباژور چهره-
یک هدیه ی خاص و ماندگار, مناسب برای کادو سالگرد ازدواج، تولد ،روز زن،روز مرد ،تولد کودک ،هدیه نامزدی و عروسی و کلی مناسبتای خوب دیگه هست. هدیه ای شیک که میتوانید طبق سلیقه ی خود و عزیزانتان طراحی کنید. هدیه ای زیبا ،رویایی و ماندگار و کابردی ، که میتوانید همیشه از آن استفاده کنید.
بالبینگ چیست؟

نوعی آباژور است که نمای تندیس گونه دارد و از یک پایه نوری و یک صفحه آکریلیک (شفاف و شبیه به شیشه اما نشکن ) تشکیل شده است.
که با دستگاه برش لیزری طرح های گوناگون و با ابعاد مختلف روی صفحه حکاکی شده و با تابش نور از پایه طرح یا تصویر روی صفحه آکریلیک قابل رویت و درخشان می شود. تمام محتوای حک شده روی صفحه دائمی بوده و با گذر زمان از بین نمی روند. روی این صفحات آکریلیک می توان انواع اشکال سه بعدی، آرم و لوگو ها، متن ها و حتی چهره افراد را با دقت بسیار بالا حکاکی و اجرا نمود.

علت محبوبیت بالبینگ ها

چراغ خواب سه بعدی که در اصطلاح بالبینگ یا آباژور سه بعدی نیز نامیده می شود اتفاقی نوع در هنر نورپردازی مدرن محسوب می‌شود. نورپردازی یکی از مهمترین مشخصه های دکوراسیون مدرن درجهان کنونی است و عمده ترین نقش در نورپردازی بر عهده چراغ هاست. چراغ خواب های سه بعدی اتفاقی جدید و تازه در صنعت نورپردازی هست که می تواند به دکوراسیون جلوه ای خاص ببخشند و کانون توجه همگان شوند طراحی این چراغ ها به
گونه ای است که می تواند آرامش را به محل زندگی شما هدیه دهند. طرح خارق‌العاده از جنس چوب و آکریلیک باعث خلق آثاری زیبا ،چشم نواز و متفاوت شده است که می‌تواند نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند. عنصر مهم دیگر قیمت مناسب این بالبینگ هاست شما
می توانید با هزینه ای مناسب تغییری بزرگ در دکوراسیون محیط خود ایجاد کنید.

مهمترین ویژگی بالبینگ ها
از مهم ترین ویژگی بالبینگ ها می توان به قیمت مناسب,دقت بالا در طراحی, مصرف بسیار پایین انرژی الکتریکی, عمر مفید طولانی و امکان طراحی بی نهایت مدل الگو شکل و انواع طراحی چهره و تایپوگرافی و غیره اشاره کرد.
انواع بالبینگ
بسته به طرح های قابل اجرا و حکاکی روی صفحه آکریلیک می توان به چندین دسته از بالبینگ ها را نام برد:
بالبینگ چهره
بالبینگ سه بعدی
بالبینگ تایپوگرافی یا متن
تندیس نوری

بالبینگ چهره چیست؟

در صورتی که روی صفحه اکریلیک شفاف به جای متن یا طرح سه بعدی تصویر چهره دلخواه حکاکی شود نمونه اجرا شده, بالبینگ چهره یا چراغ خواب چهره می نامند
قابل ذکر است که بالبینگ چهره سه بعدی نیست و عبارت بالبینگ سه بعدی چهره به غلط رایج شده است تمامی بالبینگ ها روی صفحه تخت و به صورت دو بعدی حکاکی می شوند.

اجزای تشکیل دهنده بالبینگ
۱- پایه نوری
پایه نوری از مهم‌ترین قسمت‌های یک بالبینگ بوده و وظیفه تامین نور مورد نیاز و چراغ را بر عهده دارد. پایه به واسطه آداپتور به جریان الکتریکی برق متصل می شود سپس ال ای دی های به کار رفته در آن روشنایی مورد نیاز را فراهم می کند. پایه های مورد استفاده توسط سازندگان بالبینگ بسیار متنوع بوده و از نظر ابعاد ،شکل و کیفیت و نوع آپشن بندی انواع مختلفی دارند. در هنگام تهیه بالبینگ باید به مشخصات پایه توجه کرد چون متاسفانه پایه های یکبار مصرف و همین طور ناایمن در بازار کم نیست.
۲- منبع نوری داخل پایه
منبع نوری داخل پایه که نقش اصلی را در محصول ایفا می کند از نوع لامپ LED می باشد.
LED ها خود بر اساس توان نوری, ولتاژ کاری, شرکت تولید کننده ,دمای کاری و … انواع مختلفی دارند.
LED های با کیفیت مناسب علاوه بر نور خیره کننده در شرایط عادی بالای 5000 ساعت عمر مفید خواهند داشت. نکته قابل توجه دیگر در مورد منبع نوری دمای طبیعی آن در حالت کار و در زمان‌های طولانی روشن بودن چراغ می باشد. در پایه های تولیدی
فروشگاه لاکسور دکو از بهترین مارک وارداتی این LED ها که دارای شدت نور بسیار بالا و در عین حال عمر بسیار طولانی و بدون تولید گرمای زیاد می‌باشند استفاده شده است.

۳- صفحه اکریلیک
این مورد مهم ترین نقش را در جلوه بصری یک چراغ خواب سه بعدی بر عهده دارد صفحات آکریلیک یا پلکسی گلس ها صفحاتی از جنس پلی کربنات هستند که دارای مقاومت بالا و شفافیت و زیبایی خیره کننده بوده و بر خلاف شیشه نشکن نیز می باشند این صفحات بر اساس ضخامت ورق مورد استفاده قرارگرفته قیمت‌گذاری می‌شوند و مهمترین ویژگی این صفحه که باید مورد توجه قرار گیرد ضخامت صفحه می باشد. ضخامت ورق استفاده شده با دیدن تصویر یک بالبینگ قابل تشخیص نیست که همین موضوع باعث سوء استفاده فروشندگانی شده که در جهت منفعت فردی و سود بیشتر از انواع نامرغوب با ضخامت بسیار کم استفاده می کنند. این ورق ها در ضخامت های ۲و ۳ و ۴ میلیمتر در بالبینگ ها به کار می روند ضخامت کمتر ورق باعث شکنندگی و نیز پخش نور نامناسب در سطح کار می شود.
این صفحه باید از جنس خارجی خوب باشد که نور را بطور یکنواخت در تمام صفحه توزیع کند و نیز بدون خط و خراش باشد.
نکته مهم
برای مثال صفحه اکریلیک با ضخامت ۴ میلیمتر قیمت دو برابر صفحه با ضخامت ۲ میلیمتر دارد و این موضوع در قیمت نهایی بالبینگ تاثیر مهمی دارد و از آنجا که ضخامت ورق با دیدن تصویر بالینگ قابل تشخیص نیست امکان ساخت دو بالبینگ با طرح و شکل و ابعاد کاملاً یکسان ولی قیمت متفاوت در حدود دو برابر وجود دارد. لذا اطلاع از ضخامت ورق استفاده شده فاکتور مهمی بوده و قبل از خرید محصول باید در مورد آن از فروشنده آگاهی لازم را به دست آورد. درفروشگاه لاکسور دکو ما از بهترین نوع پلکسی گلس است موجود در بازار نوع تایوانی و با ضخامت ۳ میلیمتر در محصولات خود استفاده کرده ایم.
تمامی محتوای تولید شده آباژور طرح چهره در فروشگاه لاکسور دکو توسط بهترین دستگاه لیزر صنعتی تایوانی در ایران می باشد که طراحی و مهندسی این دستگاه لیزر فقط در جهت حکاکی چهره صورت گرفته و در مقایسه با تمامی دستگاه های لیزر چینی موجود در بازار بسیار متفاوت می‌باشد.

منظور از ابعاد بالبینگ چیست؟


منظور ارتفاع بالبینگ از سطح زمین می باشد برای مثال در ابعاد ۳۰ سانتی متر ارتفاع آباژور ۳۰ سانتی متر می باشد طول و عرض بالبینگ بستگی به طرح انتخابی دارد. برای مثال برای مدل بیضی ساده ارتفاع ۳۰ و عرض کار ۲۵ سانتی متر می باشد.

منظور از پیش طراحی یا ماکت چیست؟

به علت اینکه حکاکی چهره دائمی و پس از حکاکی غیر قابل تغییر و اصلاح می باشد در سفارشات چهره فروشگاه لاکسور دکو پیش از انجام کار اصلی یک پیش طراحی و ماکت از عکس انتخابی شما انجام می شود و با مشاهده آن در واقع کار نهایی را قبل از انجام آن می‌بینید از کیفیت و عکس انتخابی مطمئن شده و کار اصلی انجام می‌شود. با این کار شما از کیفیت کار پیش از انجام آن اطمینان پیدا می کنید زمان کار طراحی توسط طراح متخصص طراحی چهره انجام شده و در نتیجه کیفیت کار خروجی قابل مقایسه با کارهای بدون طراحی نیست.

آیا ماکت هزینه ای دارد؟
خیر
زمانی که شما یه عکس رو برای ما ارسال می‌کنید طراحی و ویرایش روی آن انجام میشه و ماکت برای شما ارسال میشه که بعد از تایید شما پروسه حکاکی روی صفحه بالبینگ انجام می شود.
فقط در صورت عدم تایید که منجر به کنسل شدن سفارش یا تغییر عکس برای طراحی مجدد می شود هزینه ی یک بار طراحی ماکت به شما تعلق می گیرد.
نکته
تمامی محتوای ماکت های اجرا شده آباژور حک چهره مشتریان لاکسور دکو
توسط این مجموعه محفوظ بوده که بعد از ۴۸ ساعت از نهایی شدن سفارش امحا می شوند.
تمامی تصاویری که از نمونه کارهای مشتریان لاکسور دکو در سایت و یا پیج اینستاگرام منتشر می شود با کسب اجازه و رضایت از صاحبان اثر صورت می گیرد.

علت اختلاف قیمت بالبینگ چهره در فروشگاه های مختلف
۱- استفاده از آداپتور
در صورتی که در مدار الکتریکی پایه نوری آداپتور استفاده نشود چرا با برق شهر تغذیه
می شود که این موضوع اشکال عمده دارد:
۱- امکانات برق گرفتگی در چراغ بسیار بالاست و رطوبت محیط با دست و یا وارد کردن داخل پایه مخصوصاً توسط کودکان موجب برق گرفتگی می‌شود.
۲- مصرف انرژی چراغ بالا می رود.
۳- دمای پایه افزایش یافته عمر چراغ کم می شود با استفاده از آداپتور تغذیه چراغ با برق ۱۲ ولت انجام می گیرد که از نظر برق گرفتگی بی‌خطر و مصرف انرژی آن فوق‌العاده کمتر و عمر چراغ بیشتر می‌شود.

۲- هزینه ارسال
هنگام سفارش این محصول از هر فروشگاهی هزینه و روش ارسال مهم هستند مواردی مانند ارسال با روش‌های نامطمئن عدم تحویل بسته درب منزل ارسال بسته به صورتی که کار معیوب شده یا شکسته و دریافت هزینه کارتن و بسته بندی مواردی هستند که در برخی فروشگاه ها به مشتری تحمیل می شوند.
۳- ضخامت صفحه آکریلیک
چهره روی صفحه آکرولیک حکاکی می شود اما ضخامت این صفحه در تصاویر و نمونه کارها مشخص نیست استفاده از صفحات با ضخامت کم موجب شکننده شدن صفحه عدم تعادل آن روی پایه و پایین آمدن کیفیت حکاکی و طول‌عمر کار می‌شود قیمت صفحات با ضخامت کمتر بسیار کمتر بوده و این مورد درصد زیادی در قیمت بالبینگ چهره تاثیرگذار خواهد بود.

۴- کیفیت و انجام طراحی
مهمترین فاکتور در چهره کیفیت طراحی چهره و حکاکی آن می باشد آباژور چهره در صورتی که چهره مورد نظر مشتری روی آن خوب طراحی نشده باشد ارزش نخواهد داشت اکثر فروشگاه ها چهره را بدون طراحی و اجرا می‌کنند که علاوه بر آنکه چهره غیرطبیعی می‌شود کیفیت کار بسیار پایین آمده و همچنین چهره بدون تایید مشتری انجام شده بعد از انجام هم قابل تغییر نیست در واقع این فروشگاه ها برای شما عکس ارسال کرده هزینه پرداخت می کنید و کار را درب منزل تحویل میگیرید و در صورتی که از کار انجام شده نداشته باشد هیچ کاری نمی توان انجام داد در فروشگاه لاکسور دکو عکس انتخاب شده ابتدا توسط طراح مجرب طراحی شده قبل از اجرای کار نهایی طرح به تایید مشتری رسیده و بعد کار اجرا
می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.